+ Lisa oma töö      

Mida pidada silmas teismelise toa sisustamisel?

22. september 2022 Hange.ee
Tagasi
teismelise ruumi kujundamine, teismelise tuba, sisekujundus, sisedisain, lastetuba, lastetoa kujundamine, sisekujundaja

Hiljemalt lapse teismeikka jõudmisel, tuleb tema toas ette võtta suuremat sorti remont ning kõik, mis aastaid oli lapselik ja armas muuta täiskasvanulikuks ja lahedaks. Tuba planeerides ei tohi unustada, et see peab täitma mitut väga olulist funktsiooni.

Teismelise toas peab kindlasti leiduma: mugav magamis- ja puhkepaik, privaatne ja inspireeriv õppimisnurk ning meeldiv ala, kus sõpradega saab omaette aega veeta. Eelkõige ei tohi aga unustada, et teismelistel on välja kujunenud selge oma arvamus sellest, mis hea välja näeb. Nii, et selles protsessis tuleb otsuste langetamisel kindlasti oma lapse nägemust arvesse võtta, hoides vaid silma peal tema valikute mõistlikkusel ja funktsionaalsusel ning juhtides projekti kauni ja kokkukõlava lõpptulemuseni.

Valige välja toa stiil, teema ja värvilahendus

Esimese asjana tuleb välja valida toa stiil või läbiv teema. Kuna teismeliste maailmas võib see, mis parasjagu populaarne ja meeldiv on hetkega välja vahetuda, on kindlam tee valida toa jaoks välja üks kindel stiil ja anda sellele aktsenti mõne hetkel trendika teemaga seotud esemetega. Nii on kindel, et tuba saab kauem kasutada suuremaid muudatusi tegemata. Stiilivaliku tegemisel lase kindlasti lapsel endal kaasa rääkida, kuna tegelikult pole vahet, kas teismelise toas valitseb trendikas boho või klassikaline skandinaavia stiil. Selle toa uks on enamasti suletud ja kõrvalisi isikuid sinna niikuinii ei lubata, seega pole tõesti vahet, kas see ka ülejäänud maja stiiliga kokku sobib.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö
Kui stiil ja teema mida toas kasutatakse on selged, tuleb välja valida, milline saab olema toas valitsev värvigamma. Tihti võib juhtuda, et eelnevad valikud on tegelikult juba mingil määral selle paika pannud. Näiteks skandinaavia stiilis toas valitsevad neutraalsed värvitoonid ja mere teemalises toas tuleb mängida erinevate siniste toonidega.

teismelise ruumi kujundamine, teismelise tuba, sisekujundus, sisedisain, lastetuba, lastetoa kujundamine
Teismelise tuba kujundades suhtle stiili ja värvide osa ka lapsega, et tuba saaks kauem kasutada suuremaid muudatusi tegemata

Leidke sobiv voodi

Kuna ilmselt on iga teismelise unistus oma uut tuba planeerides see endisest lastetoast palju täiskasvanulikumaks muuta, siis üks väga hea lahendus, mis talle seda tunnet pakub, on soetada sellesse tuppa uus voodi. Kõnealune voodi peaks ilmtingimata olema laiem kui tavaline ühele inimesele mõeldud magamisase, kuid loomulikult pole mõtet tuppa ka kahe meetri laiust voodit pressida. Kitsas 1,2 meetri laiune kaheinimese voodi sobib teismelise tuppa nagu valatult.

Voodi juurde tuleb otsida ka kvaliteetne madrats, mille sobivust tasub lapsega koos proovida. Kindlasti ei tasu otsust ise teha, kuna selles eas on nad juba suurepäraselt võimelised endale sobivaimat varianti välja valima. Kvaliteetne madrats on äärmiselt oluline, kuna une vajadust selles eas ei tohiks mingil juhul alahinnata. Aega magamiseks on seejuures pingelise koolitöö ja eraelus aset leidvate sündmuste tõttu reeglina minimaalselt.

Kuigi voodi näol on esmajoones siiski tegemist magamisasemega, ei tasu unustada, et teismelistele meeldib enamasti oma toas viibides kõige rohkem voodis aega veeta. Seal pikutades kuulatakse muusikat, suheldakse telefonitsi sõpradega ja vaadatakse telekat. Seega tee lapse jaoks need puhkehetked võimalikult mugavaks ning hankige voodile sobiv voodikate ja erinevas suuruses patju, mis seal lebotamise mõnusamaks teevad.

teismelise ruumi kujundamine, teismelise tuba, sisekujundus, sisedisain, lastetuba, lastetoa kujundamine
Ka voodi uuendamine aitab oluliselt muuta toa ilmet.

Seadke sisse õppimisnurk

Teismelise toas on äärmiselt oluline seada sisse spetsiaalne õppimisala, kuna lõpuklassides läheb koolitööde tegemine järjest töömahukamaks ning pinge seoses kooli lõpetamise ja uude kooliastmesse sisenemisega tõuseb.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Õppimisnurga jaoks on sobivaim koht akna vahetus läheduses ning jälgida võiks ka seda, et see ei asuks liialt voodi lähedal: töö ja lõõgastumise alad peaksid üksteisest võimalikult kaugel olema. Sea sobivasse kohta sisse töölaud koos võimalikult mugava kontoritooliga, et valutav selg laua taga veedetud ajast pidevalt märku ei annaks ning mõtle läbi kuidas tööala piisavalt valgustada. 

teismelise ruumi kujundamine, teismelise tuba, sisekujundus, sisedisain, lastetuba, lastetoa kujundamine
Õppimisnurk tuleks teha akna lähedusse. Tähtis on ka korralik valgustus ja mugav tool ning funktsionaalne laud.

Töölaud peab tänapäeva teismelise toas olema piisavalt suur, et lauale oleks võimalik panna arvuti ja lisaks sellele seal samas ka kirjalikke koolitükke teha. Nii et kui laps kasutab tavalist lauaarvutit eraldi klaviatuuriga, siis kasutage töönurgas lauda, millel on eraldi sahtel klaviatuuri tarbeks. Hoolitse ka selle eest, et kõik koolitööks vajalikud tarbed oleks võimalik kuhugile mugavalt eest ära paigutada. Lisa laua alla sahtliboks ja lauale organiseerijaid. Vajadusel õpikute jaoks laua lähedusse eraldi riiul.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge