+ Lisa oma töö      

Mari-Ann: Hange.ee aitas leida töömehed elektriprojekti koostajatest katusekivide paigaldajateni

29. november 2022 Hange.ee
Tagasi
kivikatuse paigaldamine, kivikatuse paigaluse hind, kivikatus, katuse paigaldamine, kivikatuse ehitajad

Maja nullist valmis ehitamine on suur töö ja kui seda ei ole teostama palgatud just suurt ehitusfirmat, võib erinevate tööprotsesside jaoks vajalikke oskusi omavate töömeeste leidmine kujuneda parajaks peavaluks. Ka Mari-Ann koges ühel hetkel majaehituse käigus, seda kui keeruline oli ehitajat leida. Abi leidis ta aga Hange.ee keskkonnast.

Hange.ee keskkonda jõudis Mari-Ann oma õe soovitusel, kes oli paar tööd sealt juba tellinud ning kelle kogemus antud portaaliga oli positiivne. Nii et, kui Mari-Annil tekkis probleem vajalike töömeeste leidmisega, siis kõlas tema õe poolt hange.ee osas väga lihtne soovitus: “Väga kihvt koht on, proovi”. Ja  nii saigi proovitud.

Lisaks ehitusmeestele leidis Mari-Ann Hange.ee abil ka ventilatsiooni- ja elektriprojekti koostajad. Tema poolt lisatud töödest jääb eriti eredalt silma üks, kus otsiti katusekivide paigaldajaid.

Katusekivide paigaldamise hankele tegid oma pakkumise seitse ehitusettevõtet. Esialgu tundus täiesti uskumatu ja kutsus pisut ettevaatlikkusele see, et madalaim pakkumine oli kõige kõrgemast üle kolme korra soodsam. Mari-Ann uuris ka ettevõtete eelnevaid hinnanguid, kuid kuna antud pakkumine oli tõesti kõige odavam, siis ta otsustas võtta selle riski.

“Ma valisin tegelikult ainult hinna põhjal”, tunnistab Mari-Ann. Kuna ta ise töötab igapäevaselt ehitussektoris, siis ta teab, et vähemalt suuremate projektide, nagu vundamendi ehitus või katusekivide paigaldus juures peab alati ehitusmeeste kõrval objektil töötama ka omanikujärelevalve. Nii on tagatud, et kui on mingisuguseid vigu, siis annab neid parandada ja spetsialisti kaasamine väldib olukorda, kus mitte nii teadlikule töö tellijale n-ö müts pähe tõmmatakse.

Esialgu tundus täiesti uskumatu ja kutsus pisut ettevaatlikkusele see, et madalaim pakkumine oli kõige kõrgemast üle kolme korra soodsam.

Lisaks toob Mari-Ann välja, et riskide maandamiseks on väga mõistlik ise ka informatsiooni hankida ja juhendeid lugeda. Näiteks toob ta välja katusekivide tellimise, mille puhul oli materjaliga kaasas ka kasutusjuhend. Ta soovitab seda sorti juhenditega ka ise tutvuda, selle asemel, et  kuulata naabrimehe arvamust. Samuti, kui ise millestki päris täpselt aru ei saa, tasub nõu küsida pädevamatelt inimestelt. Nii sai ka Mari-Ann head nõu oma ehitussektoris töötavatelt tuttavatelt.

Parimad pakkumised usaldusväärsetelt ehitajatelt - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Vaatamata sellele, et odav hind kutsus algselt ettevaatlikkusele otsustas Mari-Ann mehed siiski objektile kutsuda ja omanikujärelevalve valvsa pilgu all hakati tööle. Plaan oli lõpetada töömeestega koheselt töö kui nad peaks jänni jääma, kuid tuli välja, et nad olid väga pädevad inimesed. Paar pisiviga küll töö käigus tekkis, kuid need tehti kohe ümber ja ega see on ka loomulik, et töö käigus ikka midagi juhtub, nagu näiteks mõni kivi läheb katki. “Lõpuks lõppes see nii, et koostöö jätkus ja nad tegid mulle ka kõik plekid ja vihmaveesüsteemid jne.” räägib Mari-Ann heast tööde lõppresultaadist. Samuti nendib ta, et on lõppkokkuvõttes kõigega rahul ja kõik sai hästi tehtud.

Keegi ei taha saada halba hinnangut, ta ei saa ju järgmist tööd, kui saab ühe punkti. Seega kui tekivad mingisugused erimeelsused või midagi on natuke halvasti paigaldatud, siis kohe tehakse ringi, seal ei teki vaidlusi ehk kõik on hästi läbipaistev.

Kuna Mari-Ann on Hange.ee keskkonda juba päris mitmel korral kasutanud, on tal ka selle osas juba küllaltki hea ülevaade tekkinud. Nii toobki ta välja, et töö lisamine ehituskeskkonda on väga lihtne ja ka selle kasutamine mugav. Enda korraldatud hangete osas ütleb ta, et on 90% tehtud tööde tulemustega rahule jäänud. Aga kuna lisaks enda hinnangule, vaatab Mari-Anni objektil tehtud tööd üle ka omanikujärelevalve nendib ta, et kui ka on mingisuguseid vigu, annab neid alati parandada.

Mari-Ann lisab, et tema meelest Hange.ee keskkond toimib hästi, kuna seal antakse tehtud töödele hinnanguid. “Keegi ei taha saada halba hinnangut, ta ei saa ju järgmist tööd, kui saab ühe punkti. Seega kui tekivad mingisugused erimeelsused või midagi on natuke halvasti paigaldatud, siis kohe tehakse ringi, seal ei teki vaidlusi ehk kõik on hästi läbipaistev".

Nii andis ta tagasisidet ka enda hästi sooritatud katusekivide paigaldamise hankele. Kõigile hanke korraldajatele soovitabki Mari-Ann vaadata pakkumiste hindasid ja siis hinnangut. Kui kellelgi on ikka ainult üks hindepall ja jube hea hind, siis see ilmselt ei ole mõistlik valik, arvab Mari-Ann.

Vaata ka lõppenud tööd "Katusekivide paigaldus". Kadri andis ettevõttele maksimumtärnid. 

hinnang töö teostajale, ehitusettevõtte hinnang
Töö tellija hinnang ehitustööde tellijale.

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge