+ Lisa oma töö      

Kuidas luua inspireeriv kontoriruum?

03. august 2022 Hange.ee
Tagasi
kontori sisekujundus, büroo kujundus, büroo siseviimistlus, siseviimistlustööd, kontori kujundamine, tööruumide sisekujundus, produktiivne kontor

Tänapäeval ei tööta inimesed igapäevaselt vaid töökoha kontoris ja üha enam võimaldavad tööandjad kaugtööd. Ühisesse ruumi kogunetakse peamiselt koostöö tegemiseks ja näost näkku kohtumisteks. Kuidas aga luua inspireeriva ühiskasutatav ruum, kus töö sujub ja kõigil on hea olla?

Mis iseloomustab head tööruumi?

Hea tööruumi moodustab paljude erinevate aspektide koostöö. Kindlasti iseloomustavad seda mugav sisustus, piisav privaatsus ja suhtlust soodustavad puhkealad. Töökeskkonnas peab olema võimalus täielikult enda mõtetele keskenduda, aga ka ruumi teistega ühiseid lahendusi leida. Väga oluline on tasakaal nende vahel.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Akustika

Kontoriruumides peab kindlasti mõtlema akustikale ja heli kvaliteedile. Kuna aina rohkem on  võimalusi panustada koosolekutel ja ühisviibimistel kodukontorist, peaks läbi mõtlema koosolekuruumide akustika.

Töö sujub paremini, kui ei kostu liigset taustamüra. Selle puhul aitavad kaasa näiteks helisummutavad seinad, pehmed tekstiilpinnad, lagede all looklevad raamaturiiulid ja suurelehelised taimed.

kontori sisekujundus, siseviimistlustööd, kontori kujundamine, tööruumide sisekujundus, produktiivne kontor, büroo kujundus, büroo siseviimistlus
Moodne kontoriruum.

Privaatsus

Kodukontori vaieldamatuks eeliseks on võimalus olla üksinda ja end mugavalt tunda. Mõnusasse ja produktiivsesse ühisruumi peaks kindlasti mahtuma mõned nurgatagused, mis on eraldatud just nende jaoks, kes eelistaks üksi töötada.

Hea lahendus on helikindlate töötamiseks mõeldud kapslite soetamine, kus on ruumi ühe inimese jaoks, vaikus ja mugav sisustus. Lisaks vaiksele tööalale võiks inspireerivas keskkonnas olla ka rahulikum puhkekoht, sest alati võib ette tulla päevi, kui Sa ei jaksa töökaaslastega nädalavahetusest muljetada ja soovid ka pausi ajal olla omaette.

kontori puhkenurk, kontori sisekujundus, siseviimistlustööd, kontori kujundamine, tööruumide sisekujundus, produktiivne kontor, sisekujundaja, büroo kujundus, büroo siseviimistlus
Kontoris ruumi üheks osaks võiks olla rahulik puhkenurk.

Koosolekud

Kuna aina rohkem tullakse kontorisse just koosolekuid pidama, siis peaks selle ruumi võimalikult funktsionaalseks muutma. Koosolekuruumis peaks kokku saama hea akustika, helikindlus välise suhtes, mugavus ja hea tehniline varustus. Selle ruumi sisustus võib töötajaid mõjutada rohkem, kui seda ette oskame kujutada.

Mugavas, stiilses ja hästi valgustatud ruumis on lihtsam oma mõtteid ja ideid teistega jagada, sest alateadvuses on inimene talle mugavas ja meeldivas keskkonnas avatum. Hea tehnika võimaldab oma ideid selgelt väljendada erinevaid slaide, pilte või videoid näidates. Koosolekuruumi tähtsuse kasvades, peaks mõtlema selle sisule ja sisustusele.

kontori koosolekuruum, koosoleku ruumi kujundus, kontori sisekujundus, siseviimistlustööd, kontori kujundamine, tööruumide sisekujundus, produktiivne kontor, büroo kujundus, büroo siseviimistlus
Koosolekuruumides toimuvad arutelud ja genereeritakse uusi ideid, seega peab ruum olema mugav ja tehniliselt hästi varustatud.

Värvikasutus

Paljud on kindlasti kuulnud erinevate värviteooriate kohta ja on kursis sellega, kuidas värvid inimeste tujusid mõjutavad. Värvipsühholoogia kohta saate lähemalt uurida siit

Kontoris peaks värvikasutus soodustama produktiivsust ja mõjuma rahustavalt. Asjatundjad ja kontoriruumide kujundajad soovitavad kasutada näiteks kahvatut rohelist. See peaks väidetavalt hoidma stressitaset madalamal ja mõjuma silmadele rahustavalt.

Teine värv, mis peaks hästi kontoriruumi sobituma, on sinine. Heledama sinisega seostatakse rahu ning tumedama sinisega intelligentsust ja tugevust. Tumedam sinine on hea kontorisse, kus on vaja palju keskenduda ja kaevata sügavamalt uusi ideid ja lahendusi.

Värvi valimisel peaks olema tähelepanelik. Näiteks punane tekitab inimeste alateadvuses tunnet, et on kiire ja see võib tekitada lisastressi. Teisalt loovad väga julged värvilahendused värskust. Intensiivseid värve soovitame kasutada vaid ühes seinas, sest muidu võib ruum inimesi lämmatada. Heledamad toonid on alati kindla peale minek, sest need ei mõju rusuvalt ja tekitavad lootust. Kui kontoriruumi on vaja elavdada, siis soovitame lisada kollaseid elemente, sest see aktiveerib inimesi.

Värv võib kontoris väga suurt rolli mängida ja enne värvimist tasub kindlasti teha eeltööd. 

Mööbel

Kontoris on väga tähtis roll istemööblil. Mugav ja ergonoomiline tool aitab vältida seljaprobleeme ja vähendab seljalülidele avalduvat survet. Kui investeerida korralikku mööblisse, kulub pikemas perspektiivis enamasti vähem raha, kuna esemed vajavad harvemini väljavahetamist. Alati ei piisa vaid mugavast istmest, ka laud võib mõjutada töö kvaliteeti ja produktiivsust.

Kindlasti peaks jälgima laua kõrgust ja ideaalis võiks saada seda reguleerida. Muudetava kõrgusega laudade eelis on kasutaja järgi kohandatavus ja  seda saab kasutada ka seistes.

reguleeritava kõrgusega laud, büroomööbel, kontorimööbel, kuidas valid böroomööblit, seisu laud, mugav kontor, sisekujundus, kuidas kujundada kontorit, büroo kujundus, büroo siseviimistlus
Reguleeritava kõrgusega laud.

Lase kaasa rääkida

Ühiskasutatava ruumi puhul võiks küsida ka ruumi kasutajate arvamust. Kui plaanid värskendada või luua kontoriruumi, soovitame kaasata töötajad, kes seda ruumi sageli kasutaksid. Inimesed, kes kontorit päriselt kasutavad, oskavad kõige paremini kaasa rääkida ja kitsaskohti välja tuua.

Leia ehitaja enda lähedalt! Lisa oma töö ja saa pakkumisi - Hange.ee

+ Lisa oma töö

Kokkuvõte

Hea ja inspireeriva kontoriruumi loomisel peab arvestama mitme aspektiga alates värvikombinatsioonist kuni mööbli kvaliteedini. Rõõmsameelsed ja rahulolevad töötajad on iga ettevõtte alustalad. Selleks, et iga koosolek mööduks mugavalt ja tööruum oleks inspireeriv, peaks mõtlema ruumi akustikale, töötajate privaatsusele, ergonoomilisele ja kvaliteetsele mööblile ning värvikasutusele. Kõige parem lahendus sünnib alati läbi ruumikujundajate ja töötajate kahekõne. Kui otsid abikäsi kontori värskendamisel või loomisel, kaasa kindlasti asjatundjad Hange.ee platvormilt. Abilised on vaid paari kliki kaugusel!

Vanemad teated:

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge