+ Lisa oma töö      

Kas oled ehitaja leidmisega juba hiljaks jäänud?

30. aprill 2021 Hange.ee
Tagasi
ehitaja otsimine, aktiivne ehitus, kuidas leida ehitajat, kuidas leida kvaliteetne ehitaja, usaldusväärne ehitaja

Kõige õigem aeg alustada ehitaja otsinguid on just nüüd! Ainult nii saad olla kindel, et jõuad ellu viia kõik selleks aastaks planeeritud nii väiksemad kui ka suuremad ehitusprojektid.

Ees on erakordselt aktiivne ehitusaasta

Lisaks tärkavale loodusele on kauaoodatud kevad andnud energiasüsti kõigile, kes on planeerinud käesolevaks aastaks ehitustöid. Seda näitab ilmekalt ka üldine ehitusaktiivsuse kasv. See omakorda tähendab, et nõudlus abikäte ja ehitusettevõtete teenuste järele on väga kiiresti kasvanud, mis ühtlasi muudab ka hea ehitaja leidmise järjest keerulisemaks.

Märgatavalt suurenenud ehitusaktiivsusele viitab ka Eesti suurima ehituskeskkonna Hange.ee statistika. Igapäevaselt lisatakse iseteeninduskeskkonda üha rohkem erinevaid ehitus- ja remonditöid, mille eesmärk on üks – leida oma töödele usaldusväärne ja kvaliteetne teostaja!

Hange.ee keskkonda sisestatud tööde mahtude kasv aastal 2021.

Kõrvutades 2020. aasta andmeid käesoleva aastaga on selgelt näha, et kahe esimese kuu vältel on Hange.ee keskkonda lisatud tööde hulk juba kasvanud keskmiselt 50% võrra. Seejuures on teinud olulise hüppe märtsis lisatud tööde hulk, mis kasvas mullusega võrreldes lausa 144%. 

Kirsina tordil järgnes aprill, mis kinnitab eeltoodut - ehitusaktiivsus on kindlalt tõusujoonel. Aprillis üles lisatud töid on eelmise aasta aprillikuuga võrreldes lausa 190% võrra rohkem. 

Suured kasvunumbrid annavad kindlustunde, et 2021. aasta kujuneb ehitusvaldkonnale tervikuna vägagi töökaks. Need numbrid tõendavad, et pandeemiaga seotud ebakindlus on asendunud positiivsete ootustega ja mitte ainult käesolevale aastale vaid tulevikule üldiselt. Inimesed mõtlevad ja planeerivad rohkem ette ning investeerivad oma elupindadesse ja kinnisvarasse üha enam.

Pandeemia mõjud ehitushindadele

Kuigi ehitusaktiivsus näitab olulist kasvu, on viiruskriisist tulenevalt suurenenud mitmete laialdaselt kasutusel olevate ehitusmaterjalide hinnad. Märgatava hinnatõusu on teinud nii soojustamiseks kasutatavad villad kui ka lihtsad OSB-plaadid. Viimaste hind on seejuures kasvanud kohati kuni 50%. Seejuures ei ole ka garantiid, et hinnatõus niipea peatuks ja tugevat mõju avaldab sellele ka kevad-suvine ehitusaktiivsuse kasv, mis toob kaasa suurenenud nõudluse. Tahes-tahtmata kergitab see ka ehituse koguhinda. 

Viiruse tõttu Eesti osaline „lukku panemine“ on samas toonud kaasa ka positiivset, seda just etteplaneerimise osas. Kuna ehitusmaterjale saab osta ainult ehituskaupluste Drive-in või veebipoodide kaudu võtab see oluliselt rohkem aega. Seetõttu ei sõida ehitajad enam iga kruvi pärast poodi vaid planeeritakse vajaminevad materjalid täpsemalt ette. See aitab oluliselt kokku hoida aega, mis on just ehituse kõrghooajal ääretult oluline. Kas see tendents jääb püsima ka pärast kriisieelse olukorra taastumist, näitab ainult aeg.

Hange.ee - lihtsaim viis kvaliteetse ehitaja leidmiseks aastast 2005!

+ Lisa oma töö

Ehitaja leidmine pole kunagi olnud nii lihtne

Olenemata hooajast ja nõudlusest on jätkuvalt kõige lihtsam viis ehitaja leidmiseks ehitushanke korraldamine. Seejuures pole oluline kui suure või väikese ehitus-, remondi- või renoveerimistööga on tegu. Hanke korraldamine võimaldab töö tellijal saada mitmetelt ehitusettevõtetelt hinnapakkumisi ja valida töö teostajaks sobivaima pakkumise teinud ettevõtte. Pakkumise teeb ehitaja, kellele just see töö tundub atraktiivne ja sobilik ning kes on motiveeritud tööd ka hästi teostama.

Parim võimalus hea ehitaja leidmiseks - lisa oma töö Hange.ee keskkonda! 

Selleks, et lisada oma ehitustöö:

  • Ava Hange.ee veebileht
  • Lisa oma töö,  sisesta töö pealkiri ja valdkond
  • Selgita täpsustava teksti või video abil soovitud töö sisu
  • Sobiva pakkumise korral vali endale sobiv ehitaja!

Seejuures kõige lihtsam viis tööst ülevaate andmiseks on teha seda video abil. Selleks ava oma nutiseadme kaamera, filmi üles tegemist vajavad tööd ja kirjelda, mida on vaja teha ning lae see ehituskeskkonda. Täpsusta töö tegemise aeg ja koht ning sobiliku pakkumise saamisel vali tööle teostaja – nii lihtne see ongi! 

Oma töö iseteeninduskeskkonda lisamise ehk hanke korraldamisega saab hakkama igaüks. Juhul, kui ehitustöö lisamine jääbki mingil põhjusel pooleli, saab koheselt registreeruda ka Hange.ee keskkonna kasutajaks, et jätkata hilisemalt oma töö lisamist. 

Hanke korraldamise teeb eriti mugavaks asjaolu, et kõik ehitajate hinnapakkumised ja täpsustavad küsimused saabuvad mugavalt ühte kohta. 

Kuidas valida sobilikku ehitajat?

Ehitaja valimisel lähtuvad inimesed erinevatest kriteeriumitest. Olenevalt tööst ei ole alati kõige tähtsamal kohal hinnapakkumine, vaid olulist rolli mängib pakkujate pädevus ja eelmiste tellijate hinnang. Kogu eelnimetatud info on Hange.ee keskkonnas ehitustöö lisanud kasutajale alati nähtav. Rohkem saad lugeda sobiliku ehitaja leidmise ja valimise kohta siit.

Objektiivsete hinnangutega ehitusfirmad vaid mõne sammu kaugusel

Ainult Hange.ee keskkonnas on Teil võimalik näha tuhandeid varasemate tehtud tööde eest saadud hinnanguid, mis lihtsustavad ehitaja valikut ning annavad kindlustunnet. Lisaks on võimalik veebiportaali siseselt tutvuda pakkumise teinud ettevõtte majandusnäitajatega. Seda alates maksuvõlgadest, asutamise aastast, töötajate arvust kuni käibenäitaja ja majandustegevuse registri sissekanneteni. See on oluline info, mis aitab ehitaja valikul langetada kaalutletud ja läbimõeldud otsuse. 

Miks on just praegu parim aeg ehitaja otsimiseks?

Liiga tihti lükatakse ehitustöödega alustamist edasi ja enamasti on selle põhjus lihtne - sobiliku ehitaja leidmine ei ole alati kerge. Olenevalt tööde eripärast võib üheks põhjuseks olla vale ajastus ehitaja otsingutel. Nagu ka eelnevalt välja toodud, siis tehakse suur hulk ehitus- ja remonditöid just kevad-suvisel perioodil ehk soojemal ajavahemikul. 

Näiteks sobiva haljastustööde teostaja leidmine võib osutuda kõrge nõudluse tõttu suvel võrdlemisi keeruliseks ettevõtmiseks, sarnane olukord võib tekkida ka küttesüsteeme rajavate ja hooldavate ettevõtete puhul. Kui nüüd võtta plaani ka erinevad kaevetööd, mis seotud näiteks veevärgi ehitamisega või kanalisatsiooni rajamisega, siis tundub olukord järjest keerulisem.

Ka septiku või biopuhasti paigaldust on soojal ajal oluliselt lihtsam ära teha. Kui juba hoog sees, siis kas oled mõelnud katusekatte vahetusele, tänavakivide paigaldamisele või hoopis aia ehitamisele? 

Kõigi nende tööde ja ka paljude tegevuse käigus tekkinud uute ideede realiseerimiseks, otsivad paljud inimesed just praegu professionaalseid abimehi. Selleks, et häid ehitajaid Teie eest ära ei napsataks, alusta ehitaja otsinguid juba täna!

Ehitusraha kampaania 

Lisaks eeltoodule on ka kõige õigem aeg lisada oma ehistustööd Hange.ee ehituskeskkonda just nüüd, sest lisaks pädeva ehitaja leidmisele, on Teil võimalik võita ka 2000€ ehitusraha!

Auhinna loosimises osalevad kõik, kes on lisanud oma töö ajavahemikus 01.03-31.05.21 Hange.ee keskkonda ja järginud kampaaniareegleid. Head ehitamist!

Vaata kõiki

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega.

Sulge